fbpx

вул. В. Липківського, 18

ПН-СБ з 9:00 до 20:00

Записатись

вул. В. Липківського, 18

ПН-СБ з 9:00 до 20:00

Записатись
Записатись на прийом

Коронки

Коронки2022-05-11T12:05:36+02:00

Керамічні коронки – найкращий вибір естетичного відновлення зубів

Коронка представляє одне з найдієвіших і найефективніших рішень для відновлення посмішки та здорових зубів. Коронки є найестетичнішим варіантом відновлення зубів. Це пов’язано з оптико-фізичними особливостями матеріалів, з яких їх виготовляють.

Ще однією перевагою коронок є їх біологічна нейтральність і, як наслідок, повна сумісність з організмом пацієнта. При правильній установці, нова коронка не створює жодного клопоту своєму власнику і візуально не відрізняється від натурального зуба.

Навіщо потрібна зубна коронка?

Зубні коронки використовуються в стоматології для відновлення пошкоджених, зламаних, омертвілих (мертвих) або сильно зруйнованих зубів у яких немає здорової зубної структури для встановлення нової пломби або підтримки вініра. Коронки дозволяють зміцнити та прикрасити ці зуби, особливо якщо необхідно реконструювати кілька зубів поряд. Коронку можна розглядати як свого роду ковпачок, що фіксується на натуральному зубі.

Зубні коронки показані, коли можна зберегти значно пошкоджені зуби, але якщо пульпа не пошкоджена і можна провести лікування кореневих каналів.

Іноді необхідно виготовити та встановити штифт, який буде закріплений у корені зуба перед установкою коронки. Штифт для коронки також потрібний у разі руйнування природної структури зуба після лікування кореневих каналів. У цих обставинах він потрібен для правильної підтримки коронки.

Коронки, як і вініри використовують у кількох випадках:

 • Відновлення згнилих або зламаних зубів, при можливості повністю покрити пошкоджений зуб.
 • Заміна зубів, які змінили колір з часом, зуб «мертвих» (нежиттєздатних після лікування кореневого каналу) або деформованих зубів.
 • Поліпшення посмішки по однорідності кольору, форми та функції зубів.

Переваги коронок:

 • Коронки забезпечують естетичний зовнішній вигляд та функції, аналогічні природним зубам.
 • Вони такі ж стійкі та тверді, як природні зуби, що забезпечує відновлення функції нормального жування.
 • Вони приклеюються (цементуються) у роті, на відміну від знімних протезів, оскільки вони фіксуються у роті, вони стійкіші, ніж інші типи протезів.

Установка коронки

Встановлення коронки зазвичай вимагає кількох етапів, що виконуються як мінімум за два сеанси:

 • Під час першого прийому стоматолог повинен підготувати зуб, на який буде встановлена ​​коронка. Для цього виконується шліфування, щоб  коронка прилягала до природного зуба. Процедура проводиться під місцевою анестезією.
 • Також під час первинного прийому знімаються зліпки зуба, що замінюється для створення робочої моделі, яка буде використовуватися протезистом або стоматологом, який виготовить коронку в лабораторії. На цьому етапі можна встановити тимчасову коронку, часто з акрилу, на час виготовлення остаточної коронки.
 • Водночас стоматолог і протезист гарантують, що остаточна коронка буде ідеально відповідати природним зубним рядам, що залишилися, перевіряючи кілька параметрів, включаючи колір і форму сусідніх зубів.
 • Коли коронка готова, зазвичай протягом декількох днів після встановлення, необхідно ще одне відвідування, щоб остаточно закріпити коронку на зубі.

Протипоказання до встановлення коронки

 • Якщо є карієс або захворювання ясен , їх слід вилікувати, перш ніж розглядати питання про коронку.
 • При бруксизмі (скрегіт або стиснення зубів) коронки можуть пошкодитися або навіть зламатися, залежно від матеріалу, або навіть пошкодити здорові зуби, якщо коронки виготовлені з матеріалу, більш стійкого, ніж емаль.

Види коронок

Залежно від методу виготовлення часто використовуються 4 типи зубних коронок:

 • Керамічні коронки;
 • Цирконієві коронки.
 • Металокерамічна коронка;
 • Металеві коронки;

Керамічні коронки

Як випливає з назви, керамічна коронка це штучна коронка, побудована на керамічній основі, а не на металевій.

Найпомітнішою перевагою кераміки є її естетика. Цей напівпрозорий на вигляд матеріал дуже схожий на емаль натурального зуба. Кераміка також є біосумісною, що означає, що вона гармоніює з тілом та ідеально з ним інтегрується.

Такі особливості кераміки, як підвищена твердість, але від цього і крихкість, обумовлюють рекомендацію встановлювати ці коронки тільки на передні зуби, у зв’язку з меншим жувальним навантаженням, яке на них припадає. Термін служби сучасних керамічних коронок становить 5-10 років, а коронки із оксиду цирконію служать 15 і більше років.

З іншого боку, цільнокерамічна коронка протипоказана при значному порушенні прикусу та неправильному контакті між верхніми та нижніми зубами, а також для певних типів зубів. Кераміка менш стійка, ніж метали, може зламатися або пошкодитися при багаторазовому контакті з іншими зубами.

Установка цільнокерамічної коронки вимагає тих самих дій, що й металокерамічної коронки, за винятком того, що металокерамічна основа не виготовляється.

Керамічні коронки EMAX

E-max Ceramics – це літієва склокераміка, що використовується у стоматології для виготовлення протезів. Кераміка E-max була розроблена компанією Ivolar Vivadent, світовим лідером у галузі стоматологічної кераміки, що базується у Ліхтенштейні.

На відміну від металокерамічної коронки коронка E-max пропускає світло, як природний зуб. Ця властивість, звичайно, має велике значення, коли пацієнт усміхається, тому що коронку неможливо буде помітити.

Цирконієві коронки

Цирконієві коронки приваблюють, бо мають багато переваг.

Коронка з діоксиду цирконію має кілька переваг, які дозволяють запропонувати набагато цікавіше рішення, ніж інші типи коронок, які зазвичай пропонуються стоматологами в Україні.

 • Сердечник коронки з діоксиду цирконію виготовляється з використанням методів комп’ютерного проектування, що дає ідеальний результат і коронку, яка ідеально вписується в щелепну кістку пацієнта.
 • Внутрішня частина коронки з діоксиду цирконію виготовлена з оксиду цирконію, білого матеріалу, що пропускає світло. Ця особливість дозволяє цирконієвому протезу вести себе точно так, як справжній зуб, що дозволяє йому ідеально поєднуватися з іншими зубами.
 • Оксид цирконію, що становить основу цирконієвої коронки має кращі механічні властивості, ніж інші стоматологічні матеріали, що зазвичай використовуються, але при цьому набагато більш стійкий. Таким чином, цирконієві коронки мають набагато більший термін служби.
 • Коронка з діоксиду цирконію не передає електричний заряд, а також забезпечує більшу стійкість до холоду та тепла.
 • Цирконієві коронки мають велику стійкість до механічних впливів, що дозволяє використовувати їх для заміни корінних зубів, які зазнають найбільшого тиску під час жування.
 • Такі коронки не містять алергенних матеріалів, тому їх можна використовувати у пацієнтів із алергією.
 • Цирконієві коронки мають більшу стійкість до інфекції.

Металокерамічні коронки

Цей тип протезів поєднує у собі міцність металу та естетичні якості кераміки.

Коли у пацієнтів виникає необхідність відновити одиночні прогалини в жувальному ряді або кілька зубів поспіль, фахівці найчастіше рекомендують зубні протези з металокераміки. Як випливає із назви, такий протез складається з металевої основи та нанесеного на неї шару обпаленого природного мінерального композиту.

Для виробництва металевої основи використовуються сучасні кобальтохромові або нікель-хромові метали, а також дорогоцінні метали. Завдяки цьому, металокерамічні коронки мають необхідні, в даному випадку, фізичні властивості. Після професійного виготовлення та встановлення, металокерамічні протези здатні витримати більше навантаження, ніж звичайні керамічні, саме тому їх краще використовувати в жувальному відділі зубного ряду. Служать металокерамічні коронки, залежно від матеріалів виготовлення, 7-8 років, а золото-керамічні – до 20 років. На жаль, поряд з вираженими перевагами, металокерамічні зубні протези не позбавлені деяких недоліків.

Так, для їх встановлення потрібно спочатку провести лікування і закриття зубних каналів, досить сильно препарувати (обточити) зуб до конусоподібної форми або встановити культеву опорну вкладку. В окремих випадках можлива і реакція організму пацієнта на контакт з металом у ротовій порожнині. При встановленні металокерамічних протезів украй важливою є кваліфікація фахівців, які займаються цим процесом.

Також, з часом тканина ясен зношується природним чином і оголює метал коронки – тонку сіру облямівку, яку можна побачити на шийці зуба.

Загалом, у наш час, реставрація зубів за допомогою металокераміки, набула широкої популярності саме завдяки відносній доступності та гарному кінцевому результату.

Стоматологічний центр City Smile рекомендує своїм пацієнтам якісні металокерамічні коронки як доступний та перевірений спосіб реставрації зубного ряду.

Металеві коронки

Металеві коронки зазвичай виготовляють із сплаву хрому та нікелю. Також існують протези з хрому та кобальту. Можуть використовуватись інші металеві сплави.

Ці коронки зустрічаються нечасто, оскільки є найменш естетичним рішенням для відновлення зуба. Вони пропонують досить обмежений естетичний результат через їх металевий зовнішній вигляд, який не поєднується з іншими зубами. Таким чином, ці металеві коронки призначені для менш помітних зубів, найчастіше тих, які розташовані в задній частині рота.

Побічні ефекти та ускладнення, пов’язані із встановленням зубних коронок

Установка зубних коронок — це повністю контрольована операція, що не становить особливого ризику. Однак у деяких випадках встановлення зубних коронок може спричинити певні проблеми, які можуть бути незручними для пацієнта.

Біль

Установка зубних коронок може спричинити появу легкого болю у перші дні після встановлення. Ймовірність неприємних відчуттів вище, якщо пацієнту не встановлювали тимчасові коронки з полімеру в дні, що передують установці постійних зубних коронок. Поява цих болів пояснюється тим, що ясна могли трохи прикрити коронку, і це може викликати легкий біль протягом декількох днів.

Свербіння

Відчуття свербіння після установки коронки зазвичай фантомне, оскільки це відчуття виникає через легкий компресійний ефект. Проблема проходить сама за кілька днів.

Абсцес

Абсцес — це найсерйозніше ускладнення, яке може виникнути після встановлення зубних коронок. Однак поява абсцесу насправді не є результатом установки зубної коронки, оскільки це пов’язано з операцією девіталізації, яка передувала встановленню зубної коронки.

Алергія

Можна без жодного ризику поставити зубні коронки всім пацієнтам. Єдине виключення — коронки на металевій основі. Найчастіше алергія викликається нікелем, який використовується у металевих коронках. Тому при роботі з такими коронками потрібно упевнитися, що алергічної реакції на метал у пацієнта немає

Вартість послуг

Коронки

Тимчасова коронка (пластмасова) 980 грн.
Коронка металокерамічна 3 640 грн.
Коронка цирконієва 5 166 грн.
Коронка керамічна, накладка E.max 7 854 грн.

Загальний прийом

Консультація, 15 хв. 250 грн.
Консультація, 30 хв. 450 грн.
Цифрова рентгенографія (в області 1-3 зуби) 250 грн.
Панорамний знімок 330 грн.
Комп’ютерна томографія (КТ) 920 грн.
Анестезія від 230 грн.
Седація (медикаментозний сон) (1 година) від 3 600 грн.

Онлайн-запис на прийом

  Напрямок: протезування

  Фахівці

  Наші роботи

  Go to Top