fbpx

вул. В. Липківського, 18

ПН-СБ з 9:00 до 20:00

Записатись

вул. В. Липківського, 18

ПН-СБ з 9:00 до 20:00

Записатись
Записатись на прийом

Лікування карієсу у дітей

Лікування карієсу у дітей2022-05-11T15:34:09+02:00

Лікування карієсу у дітей

Навіщо лікувати молочні зуби, адже вони все одно скоро випадуть? Це одне з найчастіших питань, яке можна почути від батьків на прийомі у стоматолога. Карієс — це процес руйнування твердих тканин зуба, і в дітей, з фізіологічних особливостей, найчастіше він розвивається стрімко: від початкової стадії до пульпіту може пройти лише кілька місяців.

Дитячий карієс дуже підступний — він швидко призводить до таких ускладнень, як пульпіт, періодонтит, утворення прикореневих кіст, а у найважчих випадках – абсцес та остеомієліт. Запальний процес може дістатись навіть до зачатків постійного зубного ряду та серйозно їх пошкодити.

Не варто забувати й про те, що молочні зуби придумані природою не дарма, кожен такий зуб «тримає місце» для постійного зуба та впливає на формування щелепи. Якщо тимчасові зуби руйнуються карієсом або видаляються раніше за певний час — щелепа може сформуватися неправильно, що призведе до проблем з прикусом й викривлення зубного ряду. Також рання втрата зубів викликає проблеми з пережовуванням їжі, а іноді – дефекти мови.

Фахівці стоматологічного центру City Smile завжди говорять батькам, що ставитись до молочних зубів варто не менш серйозно, ніж до постійних. Регулярні огляди у лікаря повинні бути нормою (кожні 6 місяців за відсутності скарг), а своєчасні профілактичні заходи допоможуть запобігти будь-яким захворюванням ротової порожнини.

Лікування карієсу молочних зубів

Якщо лікування все ж таки не уникнути — варто негайно звернутися до стоматолога. На ранніх стадіях карієсу лікування можна провести дуже швидко та непомітно для дитини навіть без використання бормашини. У разі серйозніших проблем, досвідчений фахівець підбере для дитини адекватне знеболювання, іноді варто розглянути лікування під седацією або загальним наркозом. Останній метод особливо рекомендований у випадках, коли каріозні ушкодження множинні та глибокі. Медикаментозний сон дозволить за один прийом усунути всі проблеми, а дитина не зазнає стресу від неприємних відчуттів під час лікування та частих відвідувань стоматологічного кабінету.

Лікарі Стоматологічного центру City Smile розуміють, що у випадку стоматологічного лікування у дітей, психологічна складова не менш важлива, ніж терапевтична. Лікування зубів силою вже давно у минулому. Зараз одне з головних завдань дитячого стоматолога – викликати у дитини довіру, привернути її до лікування та швидко усунути всі проблеми із зубами. Наші лікарі оточать малюка турботою, багато часу приділять знайомству, пограють. І надалі дитина із захопленням бігтиме до улюбленого стоматолога без найменшого страху перед лікуванням зубів.

Як запобігти карієсу у дітей?

Профілактика карієсу зубів потребує дієти з меншим вмістом цукру, бездоганної гігієни порожнини рота та регулярних оглядів у стоматолога. Принципи, які слід засвоїти з раннього віку. Бактерії, виявлені в зубному нальоті, харчуються крохмалем та цукром, тому рекомендується обмежити вживання продуктів, що його містять. Але справа не лише в обмеженні певних продуктів. Введення в раціон продуктів, багатших на поживні речовини, таких як фрукти та овочі, дозволяє мінералізувати слину вашої дитини. Що допомагає боротися із зубним нальотом.

Як виявити карієс у дитини?

Якщо у вашої дитини підвищена чутливість зубів, біль або неприємний запах із рота, це може бути ознакою карієсу. Іноді карієс помітно на зубі, якщо він утворює білий наліт або темну пляму. У кожному разі важливо профілактично відвідувати стоматолога.

Чи варто лікувати карієс молочного зуба?

Оскільки молочні зуби тимчасові й замінюються на постійні зуби, можна подумати, що поява карієсу на молочних зубах не має наслідків і догляд не потрібний. Це абсолютно неправильно! У разі карієсу тимчасові зуби необхідно лікувати так само, як і постійні зуби, щоб уникнути болю, запобігти ризику поширення інфекції за межі ротової порожнини та гарантувати здорову екосистему для розвитку постійних зубів.

Вартість послуг

Лікування карієсу

Лікування карієсу молочних зубів від 594 грн.
Коронка на молочні зуби 1 390 грн.

Загальний прийом

Консультація, 15 хв. 250 грн.
Консультація, 30 хв. 450 грн.
Цифрова рентгенографія (в області 1-3 зуби) 250 грн.
Панорамний знімок 330 грн.
Комп’ютерна томографія (КТ) 920 грн.
Анестезія від 230 грн.
Седація (медикаментозний сон) (1 година) від 3 600 грн.

Онлайн-запис на прийом

    Напрямок: дитяча стоматологія

    Фахівці

    Наші роботи

    Go to Top